В даний час у відділі працюють кілька дослідницьких груп, які вирішують такі завдання:

  • дослідження фізичних механізмів взаємодії біологічно активних речовин з біополімерами, структури яких формуються за участю гідратно-іонного оточення, методами коливальної спектроскопії і пьезогравіметріі (керівники Семенов М.О., Малєєв В.Я.), методом КВЧ діелектрометрії (керівники Кашпур В.А., Малєєв В.Я.);
  • вивчення термодинаміки комплексоутворення нуклеїнових кислот з біологічно активними речовинами методом мікрокалориметрії (керівник Березняк К.Г.) і методом спектрофотометрії в УФ і видимій областях (керівник Гладковська Н.О.);
  • комп’ютерне моделювання структури та енергетики біологічно активних речовин, біполімерів і комплексів біополімери-біологічно активні речовини (керівник Шестопалова Г.В.).

Нові напрямки, що з’явилися у відділі у 2005-2014 рр .:

  • дослідження проблеми білково-нуклеїнового впізнавання (керівник Шестопалова Г.В., виконавці Борискіна О.П., Житнікова (Ткаченко) М.Ю.);
  • вивчення фрактальних властивостей структур біополімерів, що отримано з розчинів при різних значеннях вологості, температури і концентрації біологічно активних речовин (керівник Глибицький Г.М., виконавці Гасан А.Й., Глибицький Д.М.)
  • дослідження механізмів впливу електромагнітних полів гіга- і терагерцового діапазонів на біооб’єкти різного рівня організації (керівник Колесніков В.Г., виконавці Хміль Н.В.)

Нові напрямки, що з’явилися у відділі у 2016 – 2020 рр.:

  1. Модифікація поверхні наночастинок оксиду заліза покриттями-медіаторами для надання їм колоїдної стійкості і функціональних властивостей. Створення протоколу отримання стійких комплексів «наночастинка – покриття» (ультразвукова диспергація).

Керівник: к.ф.-м.н., с.н.с. Духопельников Є.В.

  1. Вивчення властивостей біонаносистем, які містять модифіковані магнітні наночастинки оксиду заліза та біологічно активні ліганди методами УФ-, видимій спектрофотометрії та ІЧ-спектроскопії

Керівник: к.ф.-м.н., с.н.с. Березняк К.Г.

  1. Вивчення особливостей формування текстур плівок біополімерно-сольових систем під впливом фізичних і хімічних факторів.

Керівник: к.ф.-м.н., с.н.с. Глибицкий Г.М.

  1. Дослідження зв’язку життєдіяльності мікроводоростей відкритих водоймищ Харківщини з показниками сонячної та геомагнітної активності і обґрунтовання доцільність використання відпрацьованих мастильно-охолоджуючих рідин для розробки методики їх ревіталізації з використанням методів НВЧ-діелектрометрії (37,7ГГц) та акустичного «sweep»-режиму (f = 20¸19000 Гц).

Керівник: к.ф.-м.н., с.н.с. Колесніков В.Г.

  1. Комп’ютерне моделювання методами молекулярного докінгу та молекулярної динаміки рецептор-зв’язуючого домену S-білка коронавірусу SARS-CoV-2 з рецептором ACE2 в присутності противірусних лігандів і зв’язування лігандів, специфічних до S-білка коронавірусу SARS-CoV-2, з іншими білками SARS-CoV-2.

Керівник: д.ф.-м.н., проф. Шестопалова Г.В.