1. Розробка моделей розсіювання електромагнітних хвиль різними природними середовищами, такими як грунт, рослинні покриви, ліси, морський та озерний лід, айсберги, шельфові льодовики, дослідження підповерхневих ефектів, забруднення морського поверхні та ін.
  2. Розробка радіофізичної апаратури дистанційного зондування Землі з аерокосмічних носіїв.
  3. Створення методичного забезпечення тематичної обробки даних дистанційного зондування з аерокосмічних носіїв, робота зі споживачами інформації.
  4. Наземний моніторинг місцевої та глобальної грозової активності за допомогою низькочастотного радіовипромінювання блискавок.
  5. Вивчення проблеми глобального потепління.
  6. Дослідження неоднорідностей нижньої іоносфери.
  7. Вивчення електромагнітних провісників землетрусів.
  8. Дослідження розсіювання радіохвиль і радіоголографія.
  9. Створення моделей джерел природних радіовипромінювань (грозових розрядів).
  10. Дослідження умов поширення УКХ над поверхнею розділу. Створення методів і алгоритмів розрахунку параметрів УКХ в випадково-неоднорідних середовищах.
  11. Дослідження приграничного шару атмосфери. Розробка контактних і дистанційних методів і засобів оцінки радіометеорологічних параметрів приграничного шару атмосфери.
  12. Дослідження поширення радіохвиль 0,5-10 ГГц в сильно поглинаючих середовищах з метою використання електромагнітного випромінювання в медицині та ветеринарії:
    • рішення зворотньої задачі з відновлення параметрів середовища поширення (температурні профілі в фантомах біотканин);
    • розробка та дослідження засобів введення мікрохвильового випромінювання в біотканини для цілей гіпертермії.