Завершені розробки, що мають комерційну привабливість, у виді, які можуть зацікавити потенційного споживача.
1. Скануючий пристрій для ЕСР – мікроскопу мм діапазону із локалізованим магнітним полем:
-
- крок сканування ~1мкм;
- динамічний діапазон 72 дБ;
- автоматичне підстроювання частоти.
2. Датчик радіолокації контролю зайнятості шляху та швидкості рухомого складу на територіях сортувальних гірок на основі автодинного прийомно – передаючого модуля з ЛЧМ і планарної скануючої антени дифракційного випромінювання:
-
-
- довжина хвилі 8мм;
- дальність виявлення 1-300 м;
- роздільна здатність ~ 30 см.
-
3. Гетеродинний двоканальний інтерферометр для діагностики плазми в 2-х міліметровому діапазоні довжин хвиль « для токамака » COMPASS
4. У відділі №11 було запропоновано принципово нову квазіоптичну резонансну систему, що є симбіозом відкритого резонатора та відрізка круглого надрозмірного хвилеводу, розташованого в центрі одного з дзеркал.
На малюнках показані спектри півсферичного резонатора та запропонованої квазіоптичної резонансної системи. Основні параметри резонансної системи приведені на фото: апертури дзеркал 38 мм, радіус кривини сферичного відбивача 39 мм, діаметр круглого хвилеводу 18 мм. Замість круглого хвилеводу може буте використана коаксіальна лінія передачі або прямокутний хвилевід. Можливі області застосування запропонованої квазіоптичної резонансної системи зазначені нижче.
На першому малюнку показано розташування плоских діелектричних зразків різної товщини на дні відрізку круглого хвилеводу для визначення їх електрофізичних параметрів. В зв’язку з тим, що в запропонованій квазіоптичній резонансній системі збуджуються тільки аксіально-симетричні коливання з мінімальною напруженістю високочастотного електричного поля на осі, то розміщення уздовж неї циліндричного зразка не приведе до істотної зміни структури поля збуджуваного коливання. Це відкриває нові можливості по застосуванню такої резонансної системи з метою контролю якості різного виду рідин. На другому малюнку показана побудова інтерференційного ключа в розриві відрізку надрозмірного коаксіального хвилеводу. Завдяки цьому можлива побудова потужних імпульсних джерел електромагнітних коливань в короткохвильовій частині міліметрового діапазону.