Проведено теоретичне дослідження тунельного ефекту гігантського магнітоопору в магнітних тунельних переходах феромагнітний метал/діелектрик/феромагнітний метал з урахуванням сил у потенційному бар’єрі. Передбачений ряд нових явищ, які можна використовувати як для створення принципово нових наноелектронних і спінтронных пристроїв, так і вдосконалення вже існуючих приладів – сенсорів, магнітних діодів, інжекторів спін-поляризованого струму і магнітної оперативної пам’яті. Показано, що величина і знак гігантського магнітоопору магнітних тунельних переходів істотно залежать як від ширини та висоти потенційного бар’єру, так і від величини напруги зміщення. Знайдено, що в залежності від ширини та висоти потенційного бар’єру гігантський магнітоопір може як зменшуватися, так і збільшуватися із збільшенням напруги зміщення. Встановлено, що гігантський магнітоопір при певних умовах може змінювати свій знак і осцилювати з збільшенням напруги зміщення.
Теоретично досліджено процеси тунелювання електронів через нестаціонарні немагнітні і магнітні тунельні переходи. Передбачено новий і важливий ефект гігантського магнітоимпедансу магнітних тунельних переходів. Досліджено залежність ефекту гігантського магітоимпедансу від висоти і товщини потенційного бар’єру магнітних тунельних переходів, а також від величини постійної напруги зміщення. Знайдено, що в нестаціонарних магнітних тунельних переходах величина тунельного магнітоимпедансу сильно залежить від частоти змінної напруги зміщення і може приймати як позитивні, так і негативні значення. Показано, що ефект гігантського магнітоимпедансу магнітних тунельних переходів може бути використаний для створення принципово нових пристроїв високочастотної спінтроніки.
Теоретично та експериментально досліджено відкриті резонатори і елементи погодження низкоімпедансних напівпровідникових активних елементів з квазіоптичними коливальними системами. На основі проведених досліджень побудовано експериментальні зразки квазіоптичних генераторів з широкою перестройкою частоти та на фіксовані частоти в діапазоні довжин хвиль 8 -1,5 мм. Рівень частотних шумів не перевищує -80-120дБ при розстройці на 20 кГц від несучої.
Розроблено алгоритм та програма обробки АЧХ відкритих вимірювальних резонаторів, яка враховує імпеданси пристроїв зв’язку на характеристики резонатора.
Досліджено принципи ефективного збудження відкритих резонаторів елементами зв’язку та твердотільними джерелами.
Досліджено новий спосіб вимірювання флуктуацій діелектричної сталої в газових середовищах за допомогою транзисторних автогенераторів з відкритим резонатором в ланцюзі зворотнього зв’язку.
Розроблена і досліджена диференційна кювета для абсолютних вимірювань комплексної діелектричної проникності сильнопоглинаючих рідин.
Розроблений і досліджений зразок трьохдіапазонного опромінювача S/X/Ka діапазонів для застосування у складі охолоджуваного опромінювача дзеркальної антени радіотелескопа.
Промодельовано та експериментально підтверджено одномодове збудження дискових діелектричних резонаторів і відкритих резонаторів з дифракційними решітками в широкому інтервалі зміни частоти.
Досліджено відкриті резонатори з рефлектором у вигляді двовимірних граток з тонких дисків. Отримані спектри і знайдені добротності коливань відкритих резонаторів з дисперсійними дзеркалами у вигляді двовимірних граток з тонких дисків з метою істотного розрідження спектру відкритих резонаторів.
Розроблені і впроваджені нові методи обчислювальної радіофізики, теоретично і експериментально досліджена трансформація електромагнітних полів гіга – і терагерцового діапазону на об’єктах і середовищах антропогенного і природного походження.
Розроблена методика вимірювання діелектричної проникності різних біологічних об’єктів (клітин дріжджів, водоростей, клітин крові людини і тварин), а також проведена експериментальна оцінка для моделювання експериментів на клітинах з використанням модернізованого вимірювального комплексу.
Теоретично досліджено хвилеводні та резонансні сенсори для вимірювання діелектричних властивостей органічних і біологічних речовин. На їх основі реалізовано кілька варіантів сенсорів, які мають різні рівні диференціальної чутливості по модулю і фазі комплексного коефіцієнта відбиття в діапазоні змін діелектричної проникності клітин крові. Проведено практичне вимірювання характеристик цих сенсорів, їх оптимізація та підготовка до застосування в медичних і виробничих .
Використовуючи метод електронегативності ядра клітини, проведені попередні дослідження впливу електричної і магнітної компонент полів міліметрового діапазону на стан клітин людини та грибкових формувань. На прикладі дослідження впливу електромагнітного випромінювання на клітини букального епітелію людини підтверджений факт активації води ЕМВ, а також відмінності впливу Н – і Е-компонент поля на життєздатність клітинних зразків.
Результати досліджень щодо використання КВЧ аутогемотерапії в лікуванні пацієнтів з ангіоневрологічними патологіями показали високу ефективність методу. В результаті даного немедикаментозного лікування, на підставі медичного обстеження, було зафіксовано поліпшення та нормалізація клінічних показників, що спостерігається у 92% від загальної кількості досліджуваної групи, що є досить обнадійливим досягненням.