Основні результати відділу за весь час
  • Методи. Розроблено методи граничних інтегральних рівнянь, в поєднанні з аналітичною регуляризацією або методом Найстрьома, для аналізу довільних двовимірних діелектричних тіл і тонких стрічок, тривимірних тонких дисків і ідеально провідних довільних екранів обертання, в частотній області, а також методу сингулярних розкладань в тимчасовій області (М.В. Балабан, В.С. Булигін, О.Й. Носич, Н.К. Сахненко, О.І. Смотрова, О.В. Шаповал)
  • Резонатори. Досліджено природу та характеристики граткових резонансів в двовимірному розсіянні і поглинанні хвиль періодичними структурами зі скінченної та нескінченної кількості пласких діелектричних і металевих стрічок і з ниток кругового перетину, плазмонних мод металевих стрічок і ниток, а також мод шепочучої галереї в тонкому тривимірному діелектричному диску (М. В. Балабан, Д.М. Натаров, А.Й. Носич, О.В. Шаповал)
  • Лазери. Досліджено моди двовимірного мікролазера у вигляді активного тіла в формі кайта і спіралі, нескінченної гратки з активних ниток, бінарної гратки з активних і металевих ниток, а також нанолазер на основі металевої нитки з активною оболонкою (Д.М. Натаров, А.І. Носич , О.І. Смотрова)
  • Графен. Розпочато дослідження плазмонних резонансів в розсіянні і поглинанні терагерцових хвиль стрічками і дисками з графену, а також гратками з таких стрічок, у вільному просторі (М.В. Балабан, А.Й. Носич, О.В. Шаповал)
  • Сенсори. Досліджено чутливості наносенсорів показника заломлення у вигляді металевої нанотрубки і ножової гратки з нанострічок (О.В. Шаповал)
  • Антени. Досліджено тривимірні квазіоптичні антени у вигляді ідеально провідного параболоїда обертання, параболоїда з конічним щитом, і тонкого резистивного або діелектричного диска (М.В. Балабан, В.С. Булигін, О.Й. Носич)
  • Процеси. Досліджено процеси трансформації електромагнітних полів в відкритих резонаторах, матеріальні властивості яких змінюються стрибком в часі, а також при їх порушенні імпульсними джерелами (Н.К. Сахненко)
  • Історія мікрохвиль. Уточнено обставини розробки магнетронів і радіолокаторів дм-діапазону в УФТІ в 1930-і роки, подано запит в IEEE History Committee й одержано позитивне рішення щодо статусу IEEE Milestone для радіолокатора «Зеніт» (О.Й. Носич)
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017