Адміністрація Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України із сумом повідомляє, що 12 липня 2022 року на 74 році життя помер професор, доктор фізико-математичних наук Юрій Костянтинович Сіренко.

Юрій Костянтинович народився у м. Золочів Львівської області 26 червня 1949 року. У 1971 році закінчив механіко-математичний факультет Харківського державного університету ім. О.М. Горького (зараз ХНУ ім. В.Н. Каразіна). З 1973 року, після служби у лавах Радянської Армії, він почав працювати в ІРЕ АН УРСР. За цей час він пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до завідуючого відділом математичної фізики та головного наукового співробітника. На цьому шляху він виявив себе як людина вкрай широкого кругозору, аналітичного розуму та майже безмежної працездатності, як Учений з великої літери. У 1978 році він захистив кандидатську дисертацію, у 1988р. – докторську. У 1989 році спільно зі співавторами став лауреатом Держаної премії УРСР. У 2003 році отримав звання професора. Був постійним членом вченої ради ІРЕ та редколегії журналу «Радіофізика та електроніка».

Наукові інтереси Юрія Костянтиновича охоплювали широке коло напрямів: резонансне розсіяння електромагнітних хвиль, спектральна теорію відкритих резонансних структур, компресія електромагнітних імпульсів, метод точних поглинаючих умов, теорія ґраток, дифракційні випромінювачі. І це далеко не повний перелік тих розділів електродинаміки, де отримані ним результати можна вважати не тільки фундаментальними, а навіть вже класичними. Він є автором понад 200 наукових праць, серед яких 9 монографій. Під його керівництвом було захищено 5 кандидатських та 1 докторську дисертацію. Він читав лекції з функціонального аналізу, методів матфізики, теорії ймовірностей та теоретичної радіофізики аспірантам нашого Інституту та студентам Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (м. Харків, Україна), Євразійського національного університету ім. Л.Н. Гумільова (м. Нур-Султан, Казахстан), Інституту передових технологій Гебзе (м. Гебзе, Туреччина).

Юрій Костянтинович був дуже порядною, доброзичливою та принциповою людиною. Без його ентузіазму, енергії та ідей колектив Інституту втрачає суттєву частину свого наукового потенціалу. Він був одним з найавторитетніших вчених, стовпів, на яких тримається Інститут, його внесок у роботу нашого наукового колективу важко переоцінити, і майже неможливо усвідомити цю втрату.

Нам, його рідним, друзям, колегам і учням, залишається берегти світлу пам’ять про Юрія Костянтиновича, користуватися його науковою спадщиною і продовжувати розпочатий ним шлях в пізнанні нового.