16 січня 2019 року прес-служба опублікувала на сайті НАН України оголошення щодо конкурсу на заміщення посад директорів наукових установ НАН України.

Національна академія наук України відповідно до свого Статуту та Методичних рекомендацій щодо особливостей обрання керівника державної наукової установи, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 998 «Деякі питання обрання та призначення керівника державної наукової установи», оголошує конкурс на заміщення посад директорів наукових установ НАН України, в тому числі і по Відділенню фізики і астрономії НАН України в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова Національної академії наук України. Згідно з цим Директор ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України видав наказ №4 від 18 січня 2019 року.

На зборах трудових колективів наукових підрозділів було висунуто троє претендентів на посаду директора ІРЕ ім О.Я.Усикова НАН України: діючий Директор – академік НАН України Мележик П.М., завідувач відділом, член-кореспондент Тарапов С.І. та завідувач відділом, професор Лукін К.О. З різних причин, двоє претендентів (Тарапов С.І., Лукін К.О.) зняли свої кандидатури з участі у виборах.

Таким чином, за рішенням відділення фізики і астрономії №59/15 від 21 березня 2019 року на посаду керівника Інституту радiофiзики та електроніки iм. О.Я. Усикова НАН України на розгляд зборів колективу наукових працівників згаданої установи було подано директора ІРЕ iм. О.Я. Усикова НАН України академіка НАН України Мележика Петра Миколайовича.

Загальні збори

Згідно з правилами проведення виборів, претендент на посаду Директора Інституту мав виступити на загальних зборах трудового колективу зі своєю передвиборчою програмою.

2 квітня 2019 року відбулися збори трудового колективу Інституту на яких кандидат на посаду Директора Мележик П.М. зробив розгорнуту доповідь про свою діяльність за минулі п’ять років та ознайомив присутніх з програмою на майбутнє.

Від імені академіка-секретаря Відділення фізики і астрономії НАН України академіка НАН України Локтєва В.М. академіком НАН України Гнатченком С.Л. було зачитано листа в підтримку кандидата на керівну посаду нашого Інституту.

Виступили з підтримкою кандидата на посаду Директора Інституту на новий термін – академік НАН України Яковенко В.М., член-кореспондент НАН України Ямпольський В.О., професор Масалов С.О., заступник завідувача відділом Савенко Н.Г.

election01 election02 election03 election04
election05 election06 election07

Вибори

3 квітня 2019 року відбулися вибори на посаду Директора ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України.

Згідно списку виборців, участь у виборах директора Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України мали право брати 287 науковців Інституту.

У виборах взяли участь 260 наукових працівників,  з яких – 242 підтримали кандидата на посаду директора, 17 проголосували проти та 1 бюлетень виявився недійсним.

Згідно з результатами таємного голосування та за п.3.12.4 Статуту НАН України вважається обраним на посаду директора Інституту радіофізики та електроніки iм. О.Я.Усикова НАН України – МЕЛЕЖИК Петро Миколайович, який набрав більше двох третин голосів виборців.

election11 election12 election13

Вітаємо Вас, Петро Миколаєвичу!

Print Friendly