PB102008
Платформа доступу Інституту радіофізики та електроніки ім. А.Я. Усикова НАН України в даний час являє собою beowulf кластер, що складається з 10 обчислювальних вузлів і одного керуючого. Користувачам для розрахунків доступні 80 процесорних ядер, підтримуються технології MPI і OpenMP. Для управління завантаженням вузлів використовується локальний менеджер ресурсів Torque в зв’язці з планувальником MAUI.
Керуючий вузол кластера:
2x Intel ® Xeon ® CPU 5420, 16Gb RAM, 2TB RAID5 HDD-масив Операційна система: Linux Slackware 12.2.0, ядро 2.6.27.7 i686. Вузол виконує функції точки входу для користувачів, а так само підтримує ключові сервіси: Torque, MAUI, NFS-server. Встановлено компілятори мов C / C + +, Fortran (gcc 4.2.4, ATLAS 3.8.3)
Читати далі на сайті GridIRE »»

Обчислювальні вузли:

2x Intel ® Xeon ® CPU 5420, 16Gb memory, 160Gb HDD Операційна система: Linux Slackware 13.0, ядро 2.6.27.7 i686. Локальний диск використовується тільки для зберігання тимчасових файлів завдань.

Внутрішня мережа кластера побудована на основі Infiniband DDR з пропускною спроможністю близько 20Гб/c.

Програмне забезпечення

Amber — пакет програм для молекулярної динаміки білків і нуклеїнових кислот.

Octave — високо рівнева інтерпретована мова, в першу чергу призначена для чисельних розрахунків. Octave надає можливость для чисельного рішення лінійних і нелінійних задач, а також для виконання інших чисельних експериментів. У Octave мова дуже схожа на Matlab.

Gamess — програма пакета обчислювальної квантової хімії. Абревіатура розшифровується як General Atomic and Molecular Electronic Structure System.